Objednávky vytvořené do 14h odesíláme tentýž den!

Péče o kudrnaté vlasy

Péče o kudrnaté vlasy

Patříte mezi majitelky kudrnatých vlasů? Pak jistě víte, že péče o ně je daleko náročnější, než o vlasy rovné nebo jen mírně zvlněné. Kudrnaté vlasy jsou bezesporu krásné, ovšem jen při správné péči a dodržování jistých pravidel z nich může být opravdová koruna krásy.

Kudrnaté vlasy mají tendence být vysušené, bez lesku, lámavé a někdy mohou působit jako chemlon. Všechny tyto vlastnosti můžete ovlivnit a do jisté míry potlačit. Níže se dozvíte, jak na to, protože tato pravidla platí nejen při péči o vlasy vlastní, ale také o vlasy prodloužené.

Mytí

Pro kudrnaté vlasy je velmi důležité jemné zacházení. Obecně vlasy umývejte spíše vlažnou vodou, teplá je bude vysušovat. Mytí v předklonu může být pro někoho přijatelnější, nicméně tím způsobujete nepřirozený sklon vlasů a také je při tom více zacucháte. Nikdy vlasy nedrhněte, rovněž je tak zacucháte a oslabujete, budou se pak lámat.

Šampon jemně vmasírujte do pokožky hlavy. Vyvarujte se krouživých pohybů, vhodnější je spíše vodorovný pohyb prstů proti sobě. Po každém umytí doporučujeme použít kondicionér a masku ideálně 2x – 3x týdně.

Zdálo se Vám někdy, že kondicionér, maska ani jiná péče na vlasy příliš nefunguje? Možná děláte jednu zásadní chybu a sice, že po opláchnutí šamponu ihned aplikujete kondicionér a pak po opláchnutí ihned zase masku. Důležitý krok, který ale většina žen vynechá je, že před aplikaci kondicionéru je nutné z vlasů vymačkat přebytečnou vodu. Příliš mokré vlasy totiž žádnou výživu ani péči nevstřebají a vše po nich tedy jen steče bez výsledku. Totéž platí pro masku. Pamatujte, vlasy nedrhněte ručníkem, zbytečně nekruťte, ale jemně promačkejte ručníkem. Poté můžete aplikovat kondicionér a stejně postupujte i s maskou. Veškeré přípravky je nutné z vlasů důkladně opláchnout.

Hydratace

Téměř všechny majitelky kudrnatých vlasů trápí suché konečky a sklon ke krepacení. Pokud se Vám toto nedaří eliminovat pomocí kondicionéru a masky, můžete přidat ještě zábaly, spreje a olejíčky. Kosmetiky by neměla obsahovat ovoné složky, které obecně vlasy vysušují.

Česání

Co bývá problematické, je česání kudrnatých vlasů. Vlasy doporučujeme pročesávat jen hřebeny s řídkými zoubky, ideálně z kvalitních materiálů. S olejíčkem pak můžete vlasy pročísnout prsty. Kudrnaté vlasy češte vždy ve vlhkém stavu. Pokud je budete česat suché, budou se lámat a vypadat velmi krepatě.

Vysoušení a tepelné úpravy

Ideální je nechat vlasy volně uschnout. Pokud nemáte tu možnost, použite difuzér a určitě nefoukejte horkým vzduchem, vždy studeným nebo vlažným. Při vysoušení nepročesávejte kartáčem.

U kudrnatých vlasů je vhodné se vyhnout tepelným úpravám.

Pro dodání lesku můžete použít profesionální připravky typu suchých olejíčků, gelů, vosků apod.