Objednávky vytvořené do 14h odesíláme tentýž den!

Aplikace a zásady Tape in metody

Vše co potřebujete vědět o Tape in metodě

Tape in metoda, tedy aplikace prodloužených vlasů pomocí speciální pásky, je velmi oblíbená a stále častěji dostává přednost před ostatními permanentními metodami. Samozřejmě se ale najde poměrně velké procento žen a dívek, které si nejsou tímto způsobem prodlužování na 100% jisté.

V tomto krátkém článku vám tedy co nejvíce vysvětlíme princip, aplikaci a zásady vlasových pásek Tape in a věříme, že po přečtení již nebude k obavám žádný důvod. Pokud byste si však na aplikaci doma netroufla, nezoufejte. V Brně nabízíme aplikaci přímo na naší pobočce a také jinde najdete salony a kadeřnice, které s touto metodou pracují.

Obecné informace:tape in paska oboustranna

  • Tape in metoda je vhodná pro všechny typy vlasů (řídké, jemné, hrubé, suché...)
  • Šířka spojů je 4,5 cm, (lze rozstřihnout)
  • Jedno balení obsahuje 40 pásků, tedy 20 spojů/pramenů
  • K prodloužení a zahuštění Tape in páskami doporučujeme mít vlastní vlasy v délce alespoň na ramena

Kolik pramenů budete potřebovat?

Ve většině případů je jedno balení (40 pásků, tzn. 20 spojů/pramenů) zcela dostačující. Pokud ale máte vlasy husté, je potřeba o něco více pramenů, aby dobře splynul přechod mezi vlastními a prodlouženými vlasy. Můžete tedy zakoupit balení dvě a nepoužité pásky použít později, až bude potřeba některé pramínky vyměnit.

Před aplikací

Umyjte si vlasy den předem pouze klasickým čistítím šamponem (bez olejů, vlasy musí být odmaštěné) a nepoužívejte žádné stylingové ani pečující přípravky (kondicionér, masku, balzám, tužidla, suchý šampon...). Pokud je to nezbytně nutné, lze použít péči na konečky, pozor ale, abyste ji takto nerozčesala do celé délky.

Aplikace

Pozn: pro aplikaci se hodí tenký hřeben s kovovou vidlicí pro snadnější nabírání pramínků vlasů.

Pásky aplikujete v řadách, vždy lepíte dva pásky k sobě. Udělejte tedy vodorovnou pěšinku, podeberte tenký pramen vlastních vlasů a zespodu nalepte pásku k vlasům téměř až k pokožce hlavy (max. 3-4 mm od hlavy). Na pásce nechte jen tolik vlasů, kolik se přilepí a zbytek oddělejte. Přes velkou vrstvu vlasů by se lepidlo na pásce nespojilo.
Přilepte vrchní pásku, aby přesně seděla na spodní. Spoj umačkejte od středu ke krajům, abyste vytlačila vzduch a spoj byl pevný.
Nakonec spoj zahřejte vlasovou žehličkou na asi 3 vteřiny a znovu promačkejte. Na umačkání můžete použít kleštičky, pokud je máte k dispozici.
Bezprostředně po aplikaci vlasy nečešte! Počkejte alespoň hodinu, aby nedošlo k posunutí slepených pásek, kdyby ještě lepidlo nebylo zcela spojené a uschlé.

Po aplikaci

Je nutné vlasy neumývat 2 až 3 dny po aplikaci. Po tuto dobu se také vyhněte styku s vodou nebo teplem (sauna, dlouhý pobyt v horku...). Lepidlo by mohlo povolit vlivem vyšší teploty.
Jako u ostatních metod, vlasy myjte v záklonu. Vyhněte  se krouživým pohybům a cuchání vlasů při mytí. Při fénování nemiřte na jedno místo a používejte studený vzduch, nežehlete/nekulmujte vlasy u spojů, nepoužívejte olejové šampony, které narušují lepivost a veškeré pečující přípravky aplikujte do délek, nikdy ke kořínkům vlasů.
Vlasy nikdy nečešte za mokra, vyjma kudrnatých. Příliš je tím napínáte a riskujete, že spoje povolí a naruší se struktura vlasů. Ať už s prodlouženými vlasy nebo bez, vždy je dobré česat vlasy nejdříve u konečků a postupně rozčesávat po celé délce. Ideálně ještě vlasy při česání přidržujte, abyste je zbytečně netahala.
Pokud byla dodržena výše uvedená pravidla, spoje budou držet velmi pevně a vydrží koupání v moři, wellness, návštěvu bazénu atd.

Posunování spojů

Spoje odrůstají spolu s vlastními vlasy a po zhruba 6 až 8 týdnech je nutné je sundat a posunout zpět.K sundání spojů je zapotřebí odstraňovač a nová páska.
Odstraňovač nakapete shora na spoj, aby se vodička dostala k lepidlu. Spoje po chvíli povolí a bude možné je z vlasů jemně stáhnout. Můžete použít také hřebínek s kovovou vidlicí, díky kterému snáz oddělíte dvě pásky (dva pramínky) od sebe. Zpravidla ve vlasech zůstává jen velmi malé množství lepidla. To odstraníte odstraňovací vodičkou, delším působením masky na vlasy, nebo pročesáním hřebínkem s hustě nasázenými štětinkami.
Sundané prameny zbavte zbytků lepidla důkladným mytím a pročešte. Sundané prameny vlasů můžete ošetřit pečující kosmetikou, spojům se ale vyhněte. Spoj bez pásky by tedy měl být čistý a suchý. Je dobré nechat spoje uschnout přes noc a až poté aplikovat novou pásku. Po nalepení nové pásky jsou prameny ihned připravené k aplikaci.

V případě jakýchkoliv dotazů nám neváhejte napsat na info@praveclipinvlasy.cz.

tape-hnede